Jdi na obsah Jdi na menu
 


   

Kompletní výsledovka 3.ročníku soutěže:

„Sezemice model 2010“:

                                  

Děti do 12 let:

 

Letadla:

1.místo: Jan Novák, Tempest, Písek

2.místo: Jakub Malík,SR-71 Písek.

3.místo: Kateřina Svobodová,Corsair, Sezemice.

 

Technika:

1.místo: Karel Hes, M-20,Písek.

2.místo: Michal Nerad, Leopard,Medlešice.

3.místo: Zdeněk Hyxa, M-977, Medlešice.

 

Ostatní:

1.místo: Tomáš Hlava,Figurka,Hradec Králové.

2.místo: Ackermann Aleš, Za zdí, Tanvald.

3.místo:  Tomáš Chvála, Ukala.

 

Děti do 17 let:

 

Letadla:

1.místo:  Jakub Kadlec, Wildcat, Písek.

2.místo:  Lukáš Deml, P-47, Pardubice.

3.místo:  Tomáš Kudlák, P-51,Písek.

 

Technika:

1.místo: Michal Kovařík, Tatra 805, Písek.

2.místo: Otomar Gottstein, M-16, Písek.

3.místo: Lukáš Malý, Panter, Lázně Bohdaneč.

 

Ostatní:

1.místo: Otomar Gottstein, Kam se poděla 7.rota?, Písek.

2.místo: Radek Ackermann, Útok za rozbřesku, Tanvald.

3.místo: Jakub Majer, U křížku, Písek.

 

Senioři:

 

Letadla 1/72:

1.místo: Tomáš Dunda,Crusader, Pardubice.

2.místo: Jiří Novotný, Horten, Pardubice.

3.místo: Filip Malovec, Mig-3, Písek.

 

Letadla 1/48:

1.místo: Luděk Spunda, Avenger, Hradec Králové.

2.místo: Karel Pilař, Mirage, Pardubice.

3.místo: Jiří Richter, Spitfire k.XIV., Pardubice.

 

Technika 1/72:

1.místo: Jaroslav Kotlaba, Renault, Neratovice.

2.místo: Milan Malík, M4 Sherman, Písek.

3.místo: Tomáš Dunda, BTR-80, Pardubice.

 

Technika 1/35:

1.místo: Jiří Kakrda, Stug-IIIB, Dobruška..

2.místo: Jan Martinec, BR 52, Hradec Králové.

3.místo: Martin Hutla, Sdkfz 234/3,Rybitví.

 

Diorámy:

1.místo: Vít Řehák, Normandie 1944, Hradec Králové.

2.místo: Tomáš Hlava, Průsmyk Halfaja, Hradec Králové.

3.místo: Zdeněk Petrovič, When the scorpions stings, Náchod.

 

Ostatní:

1.místo: Tomáš Pozník, Renault magnu, Hradec Králové.

2.místo: Petr Nerad, Chevrolet 57, Medlešice.

3.místo: Milan Malík, ponorka Seawolf, Písek.

 

Speciální ceny od sponzorů: 

Jan Becher-Karlovarská becherovka:

Vítězslav Houda, Stráž nad Nisou.

IJS MODEL:  Vojtěch Kubíček, Slatina.

AZ Model (Legato kits):   Karel Hes, Písek.

Armáda ČR nábor. střed. Pardubice:

Petr Nerad, Medlešice.  

RCM modelářské potřeby:

Jakub Majer, Písek.

Agama-color:  Filip Novák, Hlinsko.

Agama-Draco:Jakub Malý, Lázně Bohdaneč. 

CMK-Cena Magistra Karla:

Roman Růžička, Sezemice.

Jan Matějka, Písek.

František Kubíček, Slatina. 

KPM Sezemice: Jaroslav Straka, Písek.

Pivovar Medlešice:

Jan Martinec, Hradec Králové .

 

 

Sezemický „ostrostřelec“: 

1.místo: Radek Ackermann, Tanvald, 36 bodů z 50.

2.místo: Hynek Opočenský, 22 bodů z 50.

3.místo: Vojtěch Kubíček, Slatina, 16 b.z 50.

Celkem vyzkoušelo své střelecké schopnosti 15 střelců. 

 

 

Sezemická „vařečka“: 

1.místo: Jana Nováková,

Tvarohová bábovka, Hlinsko.

2.místo: Hana Neradová,

Hraběnčiny řezy, Medlešice.

3.místo: Petra Svobodová,

 Čáslavský mls, Sezemice. 

Celkem se zúčastnilo 5 žen se 6 „dobrotami“.

 

 

Malá statistika 3.ročníku:

 

Přihlášeno celkem: 137 soutěžních modelů,

  z toho: 74 dětských a 63 seniorských.

Soutěžní kategorie – celkem: 13,

  z toho: 6 dětských.

Mimo soutěž – celkem: 13 modelů,

 z toho: 5 papírových modelů.

 

Účastnili se modeláři z těchto míst:

Pardubice, Hradec Králové, Sezemice, Písek,  Lázně Bohdaneč, Neratovice,  Rybitví, Tanvald, Dobruška, Hlinsko, Slatina, Stráž nad Nisou, Náchod a Medlešice.

 

Článek pro „Sezemické noviny 2010“.

 

Modelářské setkání pod „Kuňkou“ aneb  „SEZEMICE MODEL 2010“.

 

Na začátku sezony pro příznivce a nadšence plastikového modelářství se 6.března 2010 uskutečnil již 3. ročník soutěže a výstavy pod názvem:

“SEZEMICE MODEL 2010 aneb modelářské setkání pod Kuňkou“.

Pro soutěžící, bylo vypsáno 6 dětských a 7 seniorských kategorií, které byly hodnoceny systémem líbí-nelíbí, komisí zkušených modelářů pořádajícího klubu KPM Sezemice.

Ředitel soutěže (Ing. Svoboda Jan) společně s dalšími dobrovolníky,  vzali na sebe nelehký úkol, uspořádat další ročník modelářského setkání v pardubickém kraji.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o 3.ročník, domníváme se, že organizační tým se zhostil, tohoto úkolu s velkým úspěchem. O čemž nás přesvědčil, závěrečný potlesk od všech přítomných po skončení soutěže, ale také kladné hodnocení celé akce a pozitivní ohlasy v rámci modelářského fora na internetu.

Většinu soutěžících, kteří přijeli do Sezemic, neodradilo nepříznivé počasí, neboť od sobotního rána začalo mrznout a zvláště ve středních Čechách napadal čerstvý sníh, takže cesta autem, nebyla v „mlze“ a na „náledí“ snadná.

Vlastní soutěž, měla  tradičně a dobře zažitý průběh. Od sobotního rána, probíhala přejímka modelů. Po uzavření přihlášek a slavnostním zahájení, byla soutěž otevřena pro širokou veřejnost.

V rámci doprovodného programu, mohli návštěvníci vyzkoušet své střelecké schopnosti v soutěži o sezemického „ostrostřelce“, dále zhlédnout upečené dobroty a sladkosti v „ženské“ soutěži o sezemickou „vařečku“. Pro nejmenší děti, byl připraven dětský koutek, ve kterém mohli děti stavět papírové modely, hrát různé hry (pexeso či puzzle) nebo si malovat a kreslit omalovánky.

Dále byly k vidění, mimo soutěž, papírové modely (celkem 5) a mimosoutěžní plastikové modely (celkem 8 modelů). Připravené ukázky RC modelů a airsoftových zbraní. Návštěvníci mohli, také zhlédnout, výstavku modelů a cen domácího modelářského klubu.

Děti a všechny ženy měly vstupné zdarma.

Modeláři i návštěvníci tohoto modelářského setkání, mohli od přítomných prodejců, v rámci burzy zakoupit,  nové stavebnice či modelářské potřeby, přímo na místě.

Do prostorné a výborně osvětlené jídelny v Základní škole Sezemice (zde se soutěž uskutečnila), zavítalo několik desítek „kitařů“, nejen ze Sezemic a blízkého okolí, ale také soutěžící z dalších míst naší republiky (např.z Prahy, Pardubic, Hradce Králové, Neratovic, Tanvaldu, Náchoda, Českých Budějovic, Písku, Lázní Bohdaneč, Medlešic, Hlinska, Stráže nad Nisou aj.)

Celkem bylo přihlášeno 137 soutěžních modelů, z toho 74 dětských modelů, což je oproti loňskému ročníku opět nárůst (vloni celkem 120 modelů). Nejen rodiče a příznivci plastikového modelářství, mohli na vlastní oči, zhlédnout celou řadu velmi pěkných a zajímavých modelů. Do soutěže ve střelbě z kuličkových zbraní se zapojilo 15 střelců a v soutěži o „vařečku“ se zúčastnilo 5 žen.

Pro komisi rozhodčích, nebylo snadné, vybrat nejlepší modely v jednotlivých kategoriích.

V odpoledních hodinách, byly vyhlášeny oficiální výsledky a nejúspěšnějším soutěžícím, předány diplomy a věcné ceny. Nejen v dětských a seniorských kategoriích, ale také prvním 3 soutěžícím o sezemického „ostrostřelce“ a o sezemickou „vařečku“. Dále byla předána celá řada speciálních cen od sponzorů soutěže.

Závěrem, pořadatelé poděkovali vedení ZŠ Sezemice (řediteli Mgr. Jiřímu Březinovi) za poskytnutí soutěžních prostor a samozřejmě všem sponzorům, jmenovitě těmto firmám:

RCM Pardubice, AZ model, IJS MODEL, Agama-color, Agama-draco, Pivovar Medlešice, Svopetra, Copycan, SDV model, Karlovarská becherovka a CMK, za podporu a věnování hodnotných cen, neboť bez jejich přispění, by se celá soutěž, nemohla vůbec uskutečnit!

Spokojení vítězové, ať již děti, ženy či muži si domů,  odvezli velmi pěkné ceny. No a ostatní, alespoň pěkné dojmy a chuť dokázat, že budou v příštím roce, určitě lepší než letos.

Mezi nejúspěšnější účastníky v dětských kategoriích, se letos zařadila ze sezemických dětí, pouze Kačenka Svobodová, a to 3.místem v kategorii  Děti do 12 let –letadla!

Kompletní výsledovku, včetně „Speciálních cen od sponzorů“ a fotografií ze soutěže, naleznete na této klubové adrese:

„www.kpmsezemice.estranky.cz“

Takže závěrem, můžeme konstatovat:

nashledanou v příštím roce, při 4.ročníku soutěže v plastikovém modelářství

 „SEZEMICE MODEL 2011“.

 

 

 Ostatní modelářské informace:


 

Kroužek plastikových modelářů při ZŠ ( Základní škole) Sezemice:
Od roku 2007 existuje kroužek plastikových a papírových modelářů při zdejší základní škole,.
Díky podpoře ředitele ZŠ, pana Mgr. Březiny, a s přispěním mé "maličkosti", mohou se děti v tomto kroužku , věnovat této překrásné zálibě.
Převážně se jedná o začínající mladé modeláře, kteří se teprve učí základům "modelařiny". Dále se seznamují s různými technikami a potřebami , které jsou nutné při vlastní stavbě modelů.
I přes tento "handicap", jim nechybí chuť a snaha, věnovat svůj volný čas a všechny své schopnosti tomuto koníčku a to s pocitem z dobře vykonané práce.
Doufám, společně s Vámi, že začínající modeláři, nezůstanou u této modelářské činnosti jen krátce, ale budou pokračovat i v následujících letech.
K tomu, chci přispět, mimo jiné i tím, že uspořádám již 3.ročník modelářské soutěže a výstavy "Sezemice model 2010" aneb setkání pod "Kuňkou".
Akce se uskuteční 6.března (sobota), tak jako v loňském roce,  v prostorách jídelny ZŠ Sezemice.
Další informace a fotky naleznete na těchto webových stránkách:
www.kpmsezemice.estranky.cz.
Srdečně Vás zveme na tuto akci a těšíme se na Vaši účast!
e-mail: kpmsezemice@seznam.cz.

Výsledovka 2.ročníku soutěže „Sezemice model 2009“:

 

Děti do 12 let:

 

Letadla:

1.místo: Kadlec Jakub, Me Bf-109, Písek

2.místo: Malíková Eliška, F-6 Hellcat, Písek.

3.místo: Hovorka Petr, P-47 D Thunderbolt, Sezemice.

 

Technika:

1.místo: Hovorka Petr, Ford G.P.A., Sezemice.

2.místo: Kadlec Jakub, M2A2 Bradley, Písek.

3.místo: Hromek Lukáš, ZIL-157, Medlešice.

 

Ostatní:

1.místo: Hovorka Petr, dioráma Polní lazaret, Sezemice.

2.místo: Ackermann Aleš, dioráma Tank v boji, Tanvald.

3.místo: Malík Jakub, dioráma Dinosauři, Písek.

 

Děti do 17 let:

 

Letadla:

1.místo: Deml Lukáš, TBM 1 Avenger, Pardubice.

2.místo: Hazuka Aleš, B-26 Marauder, Písek.

3.místo: Majer Jakub, He-111,Písek.

 

Technika:

1.místo: Kinkor Jiří, Churchill crocodile, Písek.

2.místo: Matějka Jan,T-62, Písek.

3.místo: Kovařík Michal, SU-76 M, Písek.

 

Ostatní:

1.místo: Kakrda Jiří, ponorka U-boot XXI., Dobruška.

2.místo: Gottstein Otomar, dioráma Kam se poděla 7.rota?, Písek

3.místo: Ackermann Radek, dioráma Úspěšná hlídka, Tanvald.

 

Senioři:

 

Letadla 1/72:

1.místo: Matušek David, F-8P, Pardubice .

2.místo: Dunda Tomáš, KF-16C, Pardubice.

3.místo: Sudek Michal, Handley page, Pardubice.

 

Letadla 1/48:

1.místo: Herzán Petr, Me Bf-110 E, Chrudim..

2.místo: Richter Jiří, SU-27 Flanker, Pardubice.

3.místo:  Sudek Michal, Be-2C, Pardubice.

 

Technika 1/72:

1.místo: Kotlaba Jaroslav, Char B-1 bis, Neratovice.

2.místo:  Čech František, BTR-60 PV, Praha-4.

 

Technika 1/35:

1.místo: Nerad Petr, M-26, Medlešice.

2.místo: Malík Milan, SA-9 Gaskin, Písek..

3.místo: Čech František, M-13/40, Praha 4.

 

Diorámy:

1.místo: Brousil Miroslav, Dva kamarádi, Písek.

2.místo: Kotlaba Jaroslav, Nashorn, Neratovice .

 

Ostatní:

1.místo: Šíp Pavel, Snow Berry, Pardubice.

2.místo: Dunda Tomáš, busta Hector, Pardubice.

3.místo: Donát Jaroslav, Fire brigádě, Rybitví.

 

Speciální ceny od sponzorů:

 

Junek-r: .Hess Karel, Písek.

Jan Becher-Karlovarská becherovka:.Straka Jaroslav, Písek

IJS MODEL:  Nerad Michal, Medlešice.

AZ Model (Legato kits): Růžička Roman, Sezemice.

AČR náborové středisko Pardubice:  Čech Jan, Praha 4.

RCM modelářské potřeby:   Malý Jakub, Lázně Bohdaneč.

Agama:    Fogl Jakub, Sezemice.

CMK-Cena Magistra Karla:  Knotek Václav, Písek

 Kakrda Jiří, Dobruška.

  Steklý Miroslav, Hradec Králové.

KPM Sezemice:  Čípek Karel, Praha 10

Pivovar Medlešice:  Vehrle Jaroslav, České Budějovice.

 

Malá statistika 2.ročníku:

 

Přihlášeno celkem: 121 soutěžních modelů, z toho: 71 dětských.

Soutěžní kategorie – celkem: 12, z toho: 6 dětských.

 

Účastnili se modeláři z těchto míst:

Pardubice, Chrudim, Sezemice, Písek, Velké Koloděje, Lázně Bohdaneč, Neratovice, Kladina, Praha 4, Praha 10, Rybitví, České Budějovice, Tanvald, Hradec Králové, Dobruška a Medlešice.

 



 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA